Aktywna kobieta, czyli co warto na siebie włożyć

Posted on 29/01/2018 12:29pm

Na chwilę obecną coraz większa grupa osób stawia na ewidentnie aktywne spędzanie wolnych chwil. Wędrówki po górach stały się czymś normalnym. Dni, w które nie pracujemy nie spędzamy już na kanapie, oglądając kolejny serial. Wybierając się na wędrówkę po górach, należy jednak pamiętać o dobrze wybranym wyposażeniu. Odpowiednie buty i odzież zapewnią nie tylko komfort oraz dobry wygląd, ale również bezpieczeństwo.

selfie - moda
Author: Luiz Fernando Reis
Source: http://www.flickr.com
kadr - moda
Author: César
Source: http://www.flickr.com
Elementarną częścią każdej wędrówki po górach są doskonałej jakości buty trekkingowe. Przytoczone buty trekkingowe powinny przede wszystkim mieć wystarczająco grubą podeszwę. Sprawi to, że stopa nie będzie dotkliwie odczuwała niewielkiego nawet kamyczka, na który niechcący staniemy. Producenci odzieży i akcesoriów dla osób ceniących ruch oferują aktualnie rozwiązania typowo kobiece. Kobiety mogą wybierać między butami do górskich wędrówek w rozmaitych barwach. Wprawdzie nadal prym wiedzie beż i rozmaite odcienie brązu i granatu, ale nie oznacza to, że nie można dzisiaj wyszukać butów trekkingowych wykonanych z tkaniny w różowym kolorze. W przypadku butów przeznaczonych na wędrówki po górach wielkie znaczenie ma również wysokość cholewki. Im wyższe góry i im bardziej skomplikowany teren, tym wyższa powinna być cholewka. Dzięki temu staw skokowy doskonale ochraniany będzie przed skręceniem a także zwichnięciem. Nie bez znaczenia jest także materiał, z którego buty zostały wykonane. Najlepsze są oczywiście tkaniny odporne na działanie wody i odporne na uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Buty trekkingowe, które błyskawicznie zaczną się przecierać nie są dobrym wyborem.

W sklepach z odzieżą dla osób lubiących ruch wyszukać można też kurtki softshell damskie. Panie, które interesują kurtki Softshell damskie dostają aktualnie naprawdę szeroki wybór. Wybierać można między modelami układającymi się blisko sylwetki, jak i tymi, które pozostawiają dość niemały luz. Kurtki uszyte z myślą o kobietach z materiału Softshell to również cała paleta barw. Panie mają obecnie do wyboru kurtki w jednolitym kolorze oraz te, które uszyto z tkaniny w rozmaite wzory.

Wyjątkowo modne są kurtki w kolorach mocnych i wyrazistych, które sprawiają, że zakładająca je pani nie pozostanie niezauważona. Kurtki Softshell to świetny wybór dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej, które szukają odzieży wierzchniej świetnej jakości.