Czym się różnią mężczyźni od kobiet jeżeli chodzić będzie o zawartość szafki na buty

Posted on 29/01/2018 12:29pm

Spoglądając na szafę garderobianą przeciętnej kobiety i mężczyzny od razu można dostrzec znaczące różnice w ilości. O ile większość panów bez problemów się mieści w jednej szafie, wraz z płaszczami i kurtkami, to kobietom podobna liczba miejsca będzie zapewne starczała na zestaw letni.

sport - panorama
Author: ビッグアップジャパン
Source: http://www.flickr.com
obuwie - rzut
Author: Chris
Source: http://www.flickr.com
Bardzo podobnie będzie się miało z butami, kilka par męskich ma się nijak do czasami kilkudziesięciu, jakie mają kobiety. Różnice przede wszystkim będą wynikać z podejścia do noszenia obuwia. Panowie będą stawiać na praktyczność oraz wygodę, jeśli więc zakupią dobre lacoste buty męskie, to bez żadnego problemu będą chodzić w nich nawet parę lat, dopóki się nie zepsują. W męskiej modzie jeśli chodzi o obuwie to niewiele się zmienia, oczywiście bez przerwy pojawiają się nowe fasony i wzory, lecz standard od wielu lat jest jeden. Dlatego też zakup dobrych, markowych butów męskich to parę sezonów spokoju. A jeżeli coś się nawet stanie, to jeśli obuwie faktycznie będzie solidne, to po oddaniu ich do szewca powrócą jak nowe i dalej będą służyć.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku pań. Tu praktyczność i wygoda schodzą na dalszy plan, chociaż oczywiście są dość ważne. A na miejscu pierwszym u wielu wielbicielek butów będzie się pojawiać moda. A że ta bardzo szybko się zmienia, bowiem co sezon pojawiają się kolejne kolekcje, czasami zupełnie inne niż przed rokiem, to i butów w szafie przybywa. Rzecz jasna przybywa na każdą porę roku, bo całkowicie co innego ubiera się latem, a co innego na śnieżną zimę. Wiele pań lubi mieć co najmniej po jednej parze wszystkich popularnych rodzajów, więc latem będą to między innymi klapki, sandały oraz espadryle tommy hilfiger. Z kolei na zimę na pewno się przydadzą ciepłe kozaki, a na wypadek bardziej trudnych warunków pogodowych ocieplane śniegowce.

Rzecz jasna to nie będą to wszystkie najpopularniejsze modele butów, jeszcze kilka typów z pewnością by się znalazło, więc można teraz zrozumieć, z czego biorą się tak wielkie ich ilości na półkach. Szkoda tylko, że panie w wielu z nich chodzą tylko przez niedługi czas, po później stają się niemodne.