Dzieła z srebra oraz bursztynu

Posted on 05/10/2018 7:22am

Istnieją pewne złogi, które są tajemnicze, a zarazem nader rozchwytywane szczególnie przez panie w formie biżuterii, bądź między innymi jako kamienie i monety mogące stanowić dużą oraz wręcz nader cenną kolekcję. Niektóre z nich są niezwykle drogie, jednak z całą pewnością uwielbiane przez dużą ilość osób oraz posiadające ciekawą historię. Co ważne – trzeba wspomnieć również, iż mają one szerokie zastosowanie oraz można je spotkać wręcz wszędzie, dlatego też posiadają wielu zwolenników.

perspektywa - sklep
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
sklep - portret
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
sklep - malowidło
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Jedne z nich to bursztyn i srebro. Pierwszy z nich jest niczym innym jak żywicą pochodzącą z drzew iglastych, a nawet – choć rzadziej – liściastych. Obecnie bursztyn posiada ponad 60 znanych ludzkości rodzajów, z kolei najstarsze z nich sięgają dewońskich czasów. Najmłodszych jednak nie zalicza się obecnie do bursztynów, jednak równocześnie należy wspomnieć, iż zostały one znalezione między innymi w Afryce, Australii i Nowej Zelandii . Warto dodać, iż w chwili obecnej największe złoża bursztynu znajdują się w obwodzie kaliningradzkim i stanowią aż 90% całych zasobów świata. Bursztyn jest w posiadaniu ciekawej barwy, dlatego też stosuje się go między innymi w wyrobie biżuterii dla kobiet, bądź breloczków. Srebro z kolei to inaczej pierwiastek chemiczny, który – najprościej mówiąc – stosowany jest w jubilerstwie. Zarazem posiada także właściwości bakteriobójcze. W sprawie takiej jak właśnie biżuteria rękodzieło artystyczne najlepiej sprawdzi się w przypadku ulubionych dodatków kobiet.

Charakteryzuje się ono w szczególności wysoką oryginalnością i ciekawymi wzorami. Tego typu biżuteria tworzona jest z najwyższą precyzją przez doświadczone osoby z pasją i zamiłowaniem do tworzenia jubilerskiego.