Jak facet powinien wybierać skarpety? Na jakie kwestie powinien zwrócić uwagę? Co jest najważniejsze?

Posted on 29/11/2017 9:17am

Niewielu panów o tym myśli, lecz dobór skarpet do ubrania oraz okoliczności to rzeczywiście niezwykle ważna kwestia. Niestety, wielu z mężczyzn jest zdania, że wystarczy kupić czarne albo białe skarpetki, żeby pasowały do wszystkiego. Tak jednakże nie jest.

Są właściwie dwie opinie mówiące, jak wybierać kolor skarpet. Jedna mówi, by przypasowywać je do butów, druga, że do spodni. Bardziej dobrze jak skorzystamy z drugiego sposobu, a najlepszym przykładem czemu tak właśnie jest niech będzie taki moment, że mężczyzna powinien ściągnąć obuwie. Korzystniej będzie się prezentował, jak jego skarpety będą współgrały z kolorem spodni. Poza tym skarpety męskie bawełniane, jakie są w kolorze spodni optycznie wydłużają nogi, a to powoduje, że cała sylwetka zdaje się bardziej smukła.

stykówka - obuwie
Author: Chris
Source: http://www.flickr.com
No dobrze, a co zrobić z białymi skarpetkami? Tak naprawdę mamy ich pełno, a raczej nigdy nie chodzimy w spodniach tego samego koloru. Zakładajmy je jak najbardziej, lecz tylko do strojów sportowych. Np. są bardzo właściwe do treningu. Materiał nie ma tu jakiegoś wielkiego znaczenia, mogą być wcześniej wspomniane bawełniane, mogą być skarpety bambusowe. Także istotna jest długość skarpet. Nawet jak uważamy, że mamy ładne łydki to pod żadnym pozorem nie powinniśmy pokazywać. Źle to się prezentuje. Z takiego powodu polecane są dłuższe skarpety, jakie odgrywają bardzo ważną rolę, jak siedzimy. A już na pewno ważną, jak zakładamy nogę na nogę. W takiej okoliczności to oczywiste, że spodnie będą się podwijać. Oczywiście wybór skarpet zawsze zależny jest od okoliczności, stroju i butów.

Niekiedy przykładowo nie mamy ochoty, ażeby zakładać skarpety, ale powinniśmy mieć na uwadze, że nie zawsze to pasuje. Jeśli już to brak skarpet najbardziej właściwy jest w przypadku tenisówek, klapków, mokasynów oraz oczywiście sandałów. Zwłaszcza ta ostatnia sytuacja razi, tak więc należy go unikać. Takie połączenie jest faktycznie kiepskie. Z drugiej strony wiadomym jest, że najistotniejsze, by poczuć się komfortowo, niemniej zawsze pamiętać należy o zasadach, które sprawiają, że wyglądamy lepiej i modniej.