Jak wybrać obuwie do tańczenia? O jakich rzeczach warto wiedzieć?

Posted on 16/04/2019 7:41am

Dla wielu ludzi taniec do ogromna pasja. Część osób związała z nią swoje życie oraz uczą tańca kursantów na kursach, inni tańczą amatorsko w wolnych chwilach. Tak jedni jak również drudzy zdają sobie sprawę jak istotne jest odpowiednie obuwie gdy chcemy tańczyć. Daje ono dobry komfort, jaki pozwoli w pełni cieszyć się tańce.

Na początek należy pomyśleć jak często mamy okazję używać takiego obuwia. Niestety, lecz profesjonalne obuwie taneczne (sprawdź ofertę) nie kosztuje mało. Dlatego jeżeli jesteśmy amatorami oraz tańczymy 1 albo 2 razy ciągu tygodnia, to możemy zakupić coś z nie najwyższej półki. Buty, które zamierzamy kupić powinny być niesamowicie wygodne, aby być o tym przekonanym należy je przymierzyć samemu. Sprawdzić czy nigdzie nie uciskają, ponieważ już od pierwszego założenia muszą dać duży komfort stopom. Nie możemy zakupić obuwia z myślą, iż się je "roztańczy". Muszą być doskonale wyprofilowane.

Szczególnie dla kobiet istotna jest także kwestia tego jak wyglądają, to znaczy, iż buty powinny się po prostu podobać. Także gdy mamy już zaplanowaną konkretną kreację na występy, to muszą one być dobrane do stroju. Zobaczmy czy czujemy się w tego typu butach stabilnie. Trzeba czuć się w obuwiu do tańczenia pewnie, tym bardziej gdy posiadają wysoki obcas. Powinny także dobrze trzymać kostkę, z tego względu najczęściej sprawdzają się dwa paski dookoła kostki miast jednego. Jednak jeśli chodzi o buty do salsy (dowiedź się więcej) czy te do innego rodzaju tańca, to wszystko zależy od tego, jaką mamy wprawę. Z pewnością osoby, jakie już pewnie utrzymują równowagę na wysokich obcasach, mogą sobie na takie buty pozwolić, natomiast osoby początkujące, jakie nigdy w butach na obcasach nie tańczyły, lepiej aby zaczęły od tych niższych.

Dobre buty muszą być pod kątem anatomicznym dopasowane do stopy. Chodzi tak o szerokość stopy jak również rozmiar buta.

Wejdź na ten odnośnik i poznaj dodatkowo więcej szczegółów w ofercie - one też powiększą Twoją wiedzę na rozważany w tym artykule problem.

Nie każdy but będzie dobrze pasował każdemu. Stopa może być bardziej szeroka albo bardzo wąska, co ma wpływ na dopasowanie danego rodzaju obuwia. Lepiej gdy rozmiar jest mniejszy niż za duży. W obuwiu odkrytym palce mogą wystawać nawet troszkę poza but. Warto mieć na uwadze te rady, gdy kupujemy buty do tańca.