Jakie są zasady wyboru skarpet dla mężczyzn? Co jest najbardziej ważne? O jakich sprawach musimy pamiętać?

Posted on 01/09/2018 7:15am

Za wiele osób źle wybiera skarpety do ubrań, a w ten sposób niweczony jest cały trud długo przygotowanego właściwego wyglądu. Złe czy znoszone skarpety są w stanie zniszczyć wiele, nawet najbardziej interesujących stylizacji. W jaki sposób więc wybierać skarpetki?

Problem tego typu odnosi się prawdopodobnie do każdego mężczyzny, gdyż właśnie skarpetki męskie są wpisane w sumie w każdy codzienny strój. Należy pamiętać, że wybierając skarpetki do garderoby trzeba kierować się fasonem oraz kolorem spodni, a najbardziej dobrym dobraniem butów. Aby sobie poradzić z tym dylematem powinniśmy poznać najistotniejsze zasady. Jedną z nich jest taka zasada, iż skarpetki frotte przeznaczone są wyłącznie na siłownię, do sportowych butów. Musi mieć to na uwadze każdy mężczyzna.

Skarpetki kolorowe we wzory
Source: pixabay.com
Nawet do jeansów powinniśmy ubierać bawełniane skarpety, w czarnym kolorze. Kolejny problem to dobranie skarpet do spodni typu casual. Lekkie i jasne spodnie należy potraktować wyjątkowo uważnie. Trzeba połączyć je ze skarpetami dosyć starannie dopasowanym kolorem - do koloru spodni. Jeżeli chodzi o brązowe buty, to są bardziej korzystne do jasnych, lekkich spodni, niż te w czarnym kolorze, w ten sposób można pokusić się o wybór skarpet pod kolor obuwia. Bardziej trudnym wyborem są coraz częściej dostępne skarpety we wzory. Jak chodzi o takie skarpety to najlepiej sugerować się kolorem bazowym, nie zaś kolorem wzoru na skarpetach. Może nie jest to proste, ale w stylu casual może zapewnić na pewno ciekawy efekt. Jednakowoż w takiej sytuacji skarpety nie powinny być jaśniejsze od spodni (poznaj spodnie CPU Helikon w witrynie militarne.pl).

Do krótkich spodni (polecamy rekomendują nas) na okres letni, najkorzystniej nosić naturalnie lekkie buty takiego rodzaju jak mokasyny albo sandały, do jakich nie powinniśmy nosić żadnych skarpet. W sytuacji garnituru najlepiej zasugerować się kolorem obuwia, co oznacza, że jak czarne buty to czarne skarpety i tak dalej. Najlepsze są w tym samym odcieniu, powinny być trochę bardziej ciemne od butów. To prawdopodobnie najbardziej istotne zasady doboru skarpet. Pamiętajmy także o tym, że im lepszy gatunek bawełny, z jakiego zrobione są skarpety, to dłużej mogą zachować one swój pierwotny kolor oraz kształt, dzięki temu będą nam dłużej służyły. Jeśli będziemy o tym pamiętać to można być pewnym, że dobierzemy skarpety na każda okazję.