Jakiego rodzaju stroje panują w letniej porze, jakie tkaniny i wzory będą się wtedy najlepiej sprawdzać.

Posted on 14/05/2019 12:00pm

Letnie miesiące to czas, kiedy w miejsce grubych kurtek i ocieplanych butów pojawiają się lekkie i przewiewne ubrania. Na słońce wystawiane są także różne części ciała, nogi i ręce nabierają ładnej, brązowej barwy.

Jest również znacznie barwniej, niż w innych porach roku. W zimie niestety panują ciemne kolory, jest dużo szarości, brązów i czerni, a czasami pojawi się coś bardziej kolorowego i wesołego. Tymczasem lato to pełnia wesołych kolorów i barw, zarówno jeśli chodzi o buty, jak i pozostałe części garderoby, takie jak bluzki damskie, spódnice albo sukienki. Należy się z tego cieszyć, że przynajmniej wtedy będzie na ulicach tak uroczo i przyjemnie.

Zaabsorbowała Cię prezentowana w tym poście tematyka? W takim razie kliknij tutaj i przeczytaj dodatkowo więcej szczegółów w witrynie.

Wiele pań nawet wybierając się do pracy zakłada nieco bardziej swobodne stroje, niekiedy wychodząc nieco poza ustalony w firmie dress code. Lecz jak na zewnątrz jest ponad trzydzieści stopni, a słońce cały czas praży, to tego typu ubiory będzie się akceptować, chyba że zbyt mocno się jednak wyróżniają.

powiększenie - odzież
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
odzież - kadr
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Letnie stroje to w pierwszej kolejności delikatność i zwiewność, bo przecież właśnie takie najlepiej będą się sprawdzać przy wysokich temperaturach. Koszulki często są jedynie na cienkich ramiączkach, a spódnice więcej odkrywają niż zakrywają. Zupełnie inne są również tkaniny, jakie zostały wykorzystane do przygotowywania tego typu odzieży. Zwykła letnia sukienka z koronką będzie uszyta z bawełnianej tkaniny, przez co będzie miała dużą przewiewność. Raczej na stroje na lato nie wybiera się grubych materiałów, te zarezerwowane raczej będą na inne pory roku, zwłaszcza zimę oraz jesień. Coraz popularniejszy i chętnie zakładany jest także znany od wielu lat len.

Mimo że wielu osobom może się kojarzyć z topornymi, ciężkimi strojami, to w czasie letnich upałów doskonale zdaje egzamin, a odzież (warte przeczytania) uszyta z niego jest komfortowa oraz wygodna. Jak będzie gorąco to raczej należy unikać ubrań wykonanych ze sztucznych tkanin. Często nie będą one zbyt przewiewne, więc ubierając je przy takich temperaturach będzie się można dość mocno spocić.