Nie wiesz na która biżuterię się zdecydować? Może przyszła pora, żeby wykonać ją samodzielnie?

Posted on 20/02/2019 7:26am

Na rynku udostępnia się wiele produktów, tak więc formalnie nie powinniśmy mieć problemów, jeśli chcielibyśmy przykładowo kupić dla siebie odpowiednią biżuterię. Niemniej, bardzo często, pomimo sporego asortymentu nie możemy znaleźć niczego interesującego. Poszukujemy czegoś, co akurat nam się spodoba i raz możemy mieć szczęście natrafić na oryginalne kolczyki czy bransoletkę, innym razem nic nam się nie podoba lub z kolei – co zdarza się nie mniej często – jest zbyt drogie. Czy są na to sposoby?

powiększenie - obuwie
Author: Chris
Source: http://www.flickr.com
Rzecz jasna, jak głosi znane powiedzenie: dla chcącego, nic trudnego. Jeżeli faktycznie nam coś wpadnie w oko, wielu z nas woli nie dojeść, byle przeznaczyć pieniądze na taką rzecz, którą po prostu musimy mieć. Pamiętajmy jednak, że są także inne rozwiązania, jakie być może z czasem pozwolą rozwiązać nasze problemy z tego typu zakupami. Możemy chociażby zdecydować się na własnoręczne przygotowanie biżuterii.
W momencie, kiedy postanowimy przygotować własnoręcznie bransoletkę lub naszyjnik, musimy uświadomić sobie, że efekt końcowy będzie zależeć jedynie od nas, od naszej wyobraźni i umiejętności artystycznych. Zróbmy zatem wszystko, aby własnoręcznie przygotowana biżuteria (zobacz charmsy na: silverbeads.istore.pl) była atrakcyjna. W rzeczywistości nie musi być to trudne zajęcie, zwłaszcza, gdy użyjemy gotowych fabrykatów do tworzenia biżuterii. Jest ich na rynku tak samo dużo, jak i gotowych produktów tego typu, stąd też nie powinniśmy mieć problemu z dopasowaniem konkretnych elementów do projektu, jaki sobie obierzemy. Możemy zatem sięgnąć po droższe koraliki pandora, jakie pięknie wyglądają lub też wybrać zwykłe plastikowe czy drewniane, jeśli właśnie one pasują do naszej koncepcji. To właśnie stworzenie dokładnego projektu i planu działania jest jak najbardziej w tym przypadku podstawą, bowiem bez wyraźnej wizji, jak ma prezentować się dana ozdoba raczej nie uda nam się zrobić nic oryginalnego.

Na początek nie spieszmy się ani z projektem, ani z zakupem niezbędnych elementów. Zweryfikujmy szczegółowo jaki typ biżuterii chcielibyśmy wykonać, jaki ma być kształt i kolor oraz jakie tworzywa chcielibyśmy wykorzystać. Gdy uda nam się zrobić jeden element, nim się obejrzymy będziemy wykonywać ich więcej (więcej).