Nim rozpoczniesz twoją podróż z tańcem

Posted on 29/01/2019 3:48pm

Podstawą powodzenia jakiekogolwiek tancerza jest nie wyłącznie predyspozycja, ale głównie odpowiednie obuwie. Muszą zagwarantować stopie komfort i dostateczną swobodę. Obecnie prawie każdy rodzaj tańca ma swoje specjalistyczne buty.

balerinki - wizerunek
Source: pixabay.com
Mnóstwo ludzi myśli, że tańczyć można w każdych butach. Mogą mieć rację, o ile chodzi wyłącznie o wesele albo inną, pojedynczą okazję do tańca. Chcąc tańczyć fachowo, należy odpowiednio zadbać o stopy, które codziennie męczymy. buty do tańca towarzyskiego znacząco różnią się od tych, które nosimy codziennie. Obuwie kupione w zwykłym sklepie jest sztywne, natomiast do tańca nie nadaje się całkowicie. W tańcu stopa wymaga obuwia lekkiego i dobrego wyważenia, aby można było wykonywać bezpieczne obroty, a także podeszwy, która zagwarantuje odpowiedni poślizg na parkiecie.
Tak naprawdę obuwie taneczne nie musi być drogie. Jeśli rozpoczynasz twoją podróż z tańcem, wystarczy jedna para butów. Odpowiednio wybrane obuwie zagwarantuje ci komfort w czasie ćwiczeń. Nie myśl zatem, że buty do tańca towarzyskiego to jedynie zachcianka trenera. Muszą być dostosowane do twoich potrzeb tak, aby można było pozyskiwać z tańca mnóstwo frajdy i satysfakcji. Bolesne odciski lub pęcherze skutecznie źle nastawią cię do dalszych treningów. Nie należy do tego dopuścić – dlatego właśnie musisz zatroszczyć się o specjalistyczne obuwie taneczne.
Dzisiaj wybór obuwia do tańca nie powinno być problemem, dlatego, że jest wiele firm specjalizujących się dokładnie w tej dziedzinie. Dzięki temu można znaleźć obuwie dostosowane do indywidualnych wymagań.

Jak wybrać buty do tańca? W rzeczywistości dopuszczalne są każde modele. Istotne jest, żeby but dokładnie przylegał do stopy. Trzeba także pamiętać o tym, aby obuwie dostosować do poziomu zaawansowania osoby tańczącej. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni muszą decydować się na modele na stabilnym obcasie i zrezygnować ze sztucznej skóry. Nim kupisz buty do tańca sprawdź, czy rzeczywiście są komfortowe i posiadają właściwy rozmiar.