Włosy to wizytówka kobiety. Dbajmy o nie z rozmysłem!

Posted on 11/07/2018 6:55pm

Nie ulega wątpliwości, że włosy stanowią jeden z największych atrybutów kobiety. Gęsta i pełna blasku czupryna skupia wzrok przedstawicieli płci przeciwnej i podkreśla urodę jej właścicielki. natura nie zawsze jest jednak tak samo szczodra i mnóstwo pań musi mierzyć z rzadkimi czy osłabionymi kosmykami. Często jest też tak, że za nieestetyczny wygląd fryzury odpowiadają same kobiety.

Dzisiaj możemy korzystać przecież z tylu różnych gadżetów do włosów, że ciężko się powstrzymać. Za pomocą prostownicy prostujemy oporne kędziory, lokówka natomiast pozwala nam tworzyć wymarzone loki i fale. Wysoka temperatura wspomnianych urządzeń niszczy kruchą strukturę włosów i mocno wpływa na ich urodę. Do tego dochodzą popularne środki do stylizacji z alkoholem, naszpikowane amoniakiem kremy koloryzujące, rozjaśniacze czy płyny do robienia trwałej i mamy gotowy przepis na suche, pozbawione blasku i wypadające na potęgę włosy. Kuszące, nieprawdaż?

Fryzjer
Author: CinCool
Source: http://www.flickr.com
Na szczęście pomału wzrasta świadomość kobiet na temat skutków inwazyjnych zabiegów fryzjerskich, samodzielnego poprawiania urody, częstych zmian kolorów i regularnego prostowania lub kręcenia pasm. W modzie jest naturalny, zdrowy wygląd skóry i włosów. Do lamusa trafiają natomiast stwardniałe od pianki kosmyki, kuriozalne trwałe ondulacje i krzykliwe odcienie takie jak hebanowa czerń, ognista czerwień czy superjasny blond. Coraz liczniejsza grupa pań rezygnuje również z reklamowanych kosmetyków drogeryjnych i zaczyna poszukiwać alternatywnych metod pielęgnacji ciała, twarzy i włosów takich jak kosmetyki ekologiczne - sprawdź Poszukiwania te na pewno ułatwia im Internet. To właśnie w sieci kobiety dzielą się informacjami o przetestowanych preparatach, przedstawiają swoje patenty urodowe i polecają godne zaufania gabinety kosmetyczne i zakłady fryzjerskie.

Jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe strony internetowe poświęcone malowaniu się i dbaniu o urodę. Jeśli chodzi o pielęgnację włosów olbrzymią popularność forach zdobyły profesjonalne kosmetyki fryzjerskie i szampony na naturalnych składnikach (więcej interesujących artykułów pod tym linkiem).

Dla jednych kobiet ważne są bowiem osiągnięcia nauki, inne natomiast wierzą w siłę płynącą z darów przyrody. Bez względu na to, do którego grona się zaliczamy, warto brać przykład z Internautek i poszperać w sieci w poszukiwaniu skutecznych wskazówek urodowych oraz kosmetyków, których na pewno nie znajdziemy w pobliskiej drogerii.